EĞİTİMFAALİYETLERHABER

Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı’ya Ziyaret

Derneğimizin Yönetim Kurulu kurum ziyaretleri kapsamında, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı’yı makamında ziyaret etti.

Derneğimizin heyetini kabul eden Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı, derneğimizin çalışmalarını beğeni ile takip ettiğini söyledi.

Bu görüşmede dernek başkanımız Muhammet GÜL  faaliyetlerimiz hakkında  hazırlanan bilgi notunu teslim etti.

Trabzon’da ikamet eden sığınmacılar ve üniversitede öğrenim görmek isteyen sığınmacı öğrencilerin durumu hakkında fikir alışverişinde bulunuldu. Yabancı Öğrenci Sınavı (YÖS) ve Karadeniz Teknik Üniversitesi TÖMER’de Türkçe kursların açılmasının önemli olduğu dile getirildi. Afganistan’da bulunan Kabil ve Bamyan Üniversiteleri ile Karadeniz Teknik Üniversitesi arasında ilişkiler geliştirilip üniversiteler arasında köprü kurulması konusunda öneriler sunuldu. Afganistan’da öğrenim görmekte olan öğrenciler için Yabancı Öğrenci Sınavının Afganistan’da yapılması ve başarılı olan öğrencilerin Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde okumalarına imkan verilmesi konusunda ön çalışmalarının yapılmasının önemine dikkat çekildi.

Aynı zamanda derneğimizin atölyelerinde üretilen el dokuması yöresel kilim ve gönüllülük kapsamında üretilen maskeler kendilerine hediye edildi.